Hľadáme nové posily do nášho tímu, na pozíciu KUCHÁR/KA, PIZZÉR, ČAŠNÍK/ČKA A POMOCNÁ SILA DO KUCHYŇE.

April 25th, 2022 Posted by Uncategorized No Comment yet

Práca na TPP, plat záleží od pozície a skúseností. V prípade záujmu a pre viac informácií nás kontaktujte na telefónnom čísle: 0903 233 332. Neváhaj a pridaj sa k nám.

Fungujeme v režime okienkový výdaj a rozvoz.

November 25th, 2021 Posted by Uncategorized No Comment yet

Priatelia, vzhľadom na situáciu fungujeme v režime okienkový výdaj a rozvoz. Príďte si k nám pre svoj obed alebo nám zavolajte na tel. číslo 0911777333, radi prinesieme jedlo priamo k vám. 🙂

OZNAM: REŽIM OP

November 22nd, 2021 Posted by Uncategorized No Comment yet

Si ČAŠNÍK alebo ČAŠNÍČKA? Hľadáme ťa!

October 19th, 2021 Posted by Uncategorized No Comment yet

Hľadáme nové posily do nášho tímu, na pozíciu ČAŠNÍK-ČKA. Práca na TPP, plat od 750€ do 900€ (v čistom), záleží od skúseností. V prípade záujmu nás kontaktujte na telefónnom čísle: 0903 233 332. Garantujeme stále pracovné miesto v zabehnutej reštaurácii bez ohľadu na protipandemické opatrenia. Neváhaj a pridaj sa k nám.

Si KUCHÁR/KA a PIZZÉR-KUCHÁR? Hľadáme ťa!

October 19th, 2021 Posted by Uncategorized No Comment yet

Hľadáme nové posily do nášho tímu, na pozíciu KUCHÁR/KA a PIZZÉR-KUCHÁR. Práca na TPP, plat od 1250 do 1750 (v čistom), záleží od skúseností. V prípade záujmu nás kontaktujte na telefónnom čísle: 0903 233 332. Garantujeme stále pracovné miesto v zabehnutej reštaurácii bez ohľadu na protipandemické opatrenia. Neváhaj a pridaj sa k nám.

Recenzia TREND

November 16th, 2015 Posted by Napísali o nás No Comment yet

Zdá sa, že obdobie prajúce bratislavským pivným reštauráciám pokračuje. A to nie len v jeho centre, ale aj v odľahlejších častiach. Príkladom je ružinovská časť Prievoz, kde nedávno otvoril svoje brány podnik s názvom Hostinec U Prievozníka. Práve názov bol prvým impulzom, prečo sme sa podnik rozhodli navštíviť. Žiaden Pub, či pivotéka, ale klasický hostinec s dôrazom na lokalitu, kde sa nachádza.

Podnik je zasadený v prízemnej časti zadného traktu menšieho nákupného centra zo 70-tych rokov na Mierovej ulici, hneď oproti Radničnému námestiu. V minulosti tu bola aj vývarovňa, známa svojimi knedľami v širokom okolí. Miestni poznajú túto budovu aj pod názvom Feriba, čo je aj historické označenie Prievozu.

Napriek nie práve najkrajšiemu zovňajšku budovy, sa po vstupe do podniku stáva z ufúľanej popolušky krásna princezná pivného bálu. Ako prvá nás zaujala otvorená kuchyňa (nezvyklé riešenie pri pivnej reštaurácii) a jednoducho, no štýlovo spracované svetlohnedé stoly so stoličkami s oblými tvarmi. Tie podľa nás patria k najkrajším inventárom v plejáde bratislavských pivných podnikov.

Citlivo sú zrekonštruované aj steny hostinca z červenej tehly. Zdobia ich len obrazy inšpirované secesnými motívmi od akademického maliara Jozefa Bausa. Príjemne im kontrastuje kovový, antracitový strop v industriálnom štýle začiatku 20. storočia. Aj kvôli evokovaniu starých čias majiteľ podniku Patrik Cúcik vyberal druh čapovaného piva, ktoré tu podáva. Je ním značka Ferdinand z českého Benešova. Tento pivovar založený v roku 1897 dostal do svojich rúk František Ferdinand ´d Este a práve aj kvôli takejto histórii, patrí toto pivo podľa majiteľa reštaurácie do štýlu, akým sa chce prezentovať.

Objednať si tu môžete 13 a 10-stupňovú verziu. Tá silnejšia má rázny karamelový nábeh a je vhodná v menšom množstve pri konzumácii ťažšieho jedla. Ak sem prídete len na „jedno“ a zobnete si niečo menšie, uprednostnite ľahšiu verziu. Z nej zvládnete aj niekoľko krígľov po sebe.

Aj keď je jedálny lístok provizórne zaliaty v plastovom formáte A3, po jeho preštudovaní sme skonštatovali, že bol zostavený niekým, kto má pivo naozaj rád a zároveň sa chce ním trochu odlíšiť od množstva pivných podnikov. Nenašli sme v ňom totiž žiadneho moravského vrabca, sviečkovú na smotane, či „vepřo-knedlo-zelo“, ale oveľa zaujímavejšie kúsky. (Takáto klasika by sa mala objavovať len ako súčasť denného menu).

Už len zemiaková polievka so smotanou, jesennými hubami, vajíčkom a kôprom tu patrí k ukážkovým príkladom toho, ako sa má tento pokrm pripravovať (2,40 eur). Naopak fazuľovej polievke ešte musia nájsť ten pravý šmrnc (2,40 eur).

Šéfkuchár Richard Kačkovič sa skvelo pohral najmä s ponukou hlavných jedál. Ragú z diviaka na červenom víne so slivkami tu podávajú s karlovarskou knedľou a brusnicami (8,70 eur). Aj keď nám namiesto nej doniesli zemiakové knedle, ku krehkému mäsu sa hodili rovnako. Obsluha však nemala problém priniesť karlovarské knedle dodatočne. Každý plátok bol ešte jemne „osmahnutý“ na panvičke, aj preto chutil takmer dokonalo.

Nesklamalo ani ďalšie hlavné jedlo. Vybrali sme z bravčoviny, konkrétne grilovanú panenku s cibuľovou marmeládou a domácimi pivnými šúľancami (8,70 eur). Šúľance boli naozaj plné horkastej chuti po pive a skvelo sa tak dopĺňali so sladkou marmeládou a jemným mäsom.

Šúľance sme zvolili aj ako dezert, konkrétne s makom a jahodovou omáčkou (2,70 eur) a jeho neprešpekulovanosť si po chuťovej stránke zaslúžila naše povšimnutie. Zabodovala aj čokoládová tortička s kávovým krémom a ovocím za rovnakú cenu.

V Hostinci ponúkajú aj pizzu, ktorú berieme skôr ako stabilnú zložku príjmov, pretože väčšina hostí ktorá tam s nami bola, si dávala práve ju. Aj preto tento krok nechválime, no ani nekritizujeme.

Z Hostinca U Prievozníka sa môže stať zaujímavý hráč v bohatej ponuke bratislavských pivných reštaurácií. Okrem toho má už teraz jednu výhodu, a to tú, že v blízkom okolí Ružinova podnik s takýmto zameraním a kvalitou nenájdete.

© 2014 TREND Holding, spol. s r.o.

Recenzia Bratislavské noviny

November 16th, 2015 Posted by Napísali o nás No Comment yet

V ružinovskom Prievoze medzi ulicami Mierová a Gagarinova sme objavili nenápadný HOSTINEC U PRIEVOZNÍKA. Nachádza sa v otrasnej modrej sklenenej kocke bývalého domu služieb, akých bolo za socializmu postavených v tomto meste množstvo. Aj keď ako adresu uvádza Mierovú ulicu, reštaurácia sa nachádza na prízemí zo strany Gagarinovej ulice.

Kým exteriér nie je príliš lákavý, interiér si zaslúži pochvalu. Dlhý bar s otvorenou kuchyňou sú integrálnou súčasťou tejto pivárskej reštaurácie. Zadné a bočná stena sú obité na tehlu či skôr obložené tehlovým obkladom, na stenách visia obrazy inšpirované secesnými motívmi s tematikou piva. Čierny kovový strop evokuje industriálny štýl začiatku minulého storočia. Podlaha je drevená, stoly a stoličky rovnako. Zaujalo nás, že na zadnej časti operadiel stoličiek je vyrazené logo reštaurácie.

Pokiaľ ide o pivo, stavili na jednu značku – nie veľmi rozšíreného benešovského Ferdinanda, a to 10- a 13-stupňového.

Kuchyňa je orientovaná na pivárov, ale aj fajnšmekrov, v ponuke nechýbajú ani jedlá pre deti. Vedľa kuchyne je pec na pizzu, ktorú tu robia na 21 spôsobov. Za príplatok ponúkajú aj bezlepkovú.

V ponuke majú predjedlá, polievky, jedlá k pivu, vegetariánske jedlá, hovädzie mäso, kuracie, bravčové, ryby (presnejšie pstruha pečeného v slanej kruste), cestoviny a múčne jedlá, jedlá pre najmenších a špeciality pre gurmánov.

Dali sme si dve z troch polievok – domácu fazuľovú s údeninou a rezancami (2,40 €) a zemiakovú so smotanou, jesennými hubami, vajíčkom a kôprom (2,40 €). Bez preháňania, obe boli skvelé a poriadne sýte. Najmä „fazulačka“ bola taká hustá, že pokojne môže byť hlavným jedlom.

Z bravčového sme ochutnali grilovanú panenku s cibuľovou marmeládou a pivnými šúľancami (8,70 €). Bolo to vynikajúce – po pive mierne horké šúľance, sladká cibuľová omáčka a jemná panenka. Rovnako sme si pochutili na pečených kuracích prsiach s bylinkami, obalenými v slaninke s restovanou cuketou a zemiakovo-bazalkovým pyré (7,70 €). Také chutné a poctivo pripravené jedlo nenájdete ani v niektorých nóbl reštauráciách v centre mesta.

Z jedál pre gurmánov sme si dali prievoznícky pekáč so zapečeným syrom zo salaša, mäsom z bravčového kolena, slaninou, restovanými zemiakmi a cibuľou (7,70 €) a prievoznícke zapekané halušky s klobásou, slaninkou, cibuľou, údeným syrom a kyslou kapustou (7,70 €). Tu sme čakali trochu viac. Obe jedlá boli zapečené s údeným syrom, ktorý pripomínal skôr vyschnutý list papiera, podľa nás tento druh syra nie je absolútne vhodný na gratinovanie. Pekáč ani halušky nemalo čo držať pohromade a zapekanie tak stratilo zmysel. Obe jedlá servírujú v porcelánových misách, v ktorých sa aj zapekajú, takže trvá hodnú chvíľu, kým sa do jedla môžete pustiť.

Celkovo hodnotíme Hostinec u Prievozníka ako jednu z najlepších domácich kuchýň v meste. Pomer kvality a ceny je vynikajúci. Odporúčame ochutnať.

Naše hodnotenie: 4,5 hviezdičky
Maximum: 5 hviezdičiek
Reštaurácia nebola o návšteve informovaná. Útratu za konzumáciu si redakcia platila sama.

Si kuchár? Hľadáme Ťa!

April 14th, 2015 Posted by Oznámenia No Comment yet

kuchar

Silvester 2014 U Prievozníka

December 3rd, 2014 Posted by Novinky No Comment yet

Silvester 2014 U Prievozníka! Rezervujte si svoje miesto na novoročnej párty ako sa patrí – švédske stoly all you can eat, novoročný prípitok, polnočná kapustnica a k tomu skvelá zábava!

Rezervácie 0911 777 333 alebo priamo na prevádzke.
Tešíme sa na Vás!

Magazín Gastro – rozhovor

October 28th, 2014 Posted by Napísali o nás No Comment yet

Na tému Otvorená kuchyňa sme poskytli náš pohľad v časopise GASTRO, nakoľko aj v Hostinci U Prievozníka sa môžte stretnúť s týmto konceptom.

PREKVAPENIE V HOSTINCI

Otvorené kuchyne boli spočiatku typické skôr pre reštaurácie s vyššou gastronómiou, no nedávno na Slovensku vznikli aj dve menej typické gastronomické zariadenia s týmto konceptom – Chef Bistro vo Zvolene a hostinec U prievozníka v Bratislave. „Myšlienka vznikla spontánne z prvotného smerovania otvorenej reštaurácie bez zbytočných priečok a bez neopodstatneného separovania malých priestorov. Hlavnou ideou bolo vytvoriť voľne dýchajúci priestor s plynulým prepojením jednotlivých častí reštaurácie,“ hovorí Patrik Cúcik, majiteľ hostinca U prievozníka. Zámerom bolo okrem iného priame zapojenie hosťa do diania v reštaurácii, jeho „vtiahnutie“ do deja tak, aby vnímal všetky vône a ruchy kuchyne, a to aj zvuky ako klepanie rezňov. „Nevyhnutné bolo prispôsobiť otvorené priestory hostinca tak, aby si hosť sám mohol určiť, ako blízko sa chce pri tomto procese nachádzať,“ dodáva Patrik Cúcik. Kuchyňa v reštaurácii je otvorená, ale svojím usporiadaním jedálenskej časti rešpektuje aj požiadavky menej zvedavých hostí, uprednostňujúcich pokojnejšie prostredie.

Okamžitá spätná väzba

 

Tak predstavitelia reštaurácie Benihana, ako aj majiteľ hostinca U prievozníka sa zhodujú v tom, že jedným z najväčších pozitív je, že hosť vidí, z akých surovín sa jeho jedlo pripravuje a kuchár môže následne priamo sledovať reakcie hostí na to, čo pripravil. Kým grilovacie zariadenie v Benihane nie je príliš náročné, Patrik Cúcik upozorňuje na isté komplikácie v otázke zariaďovania kuchyne. „Hľadanie kompromisu medzi funkčnosťou, praktickosťou a estetickou príťažlivosťou a v nemalej miere aj finančnou dostupnosťou bolo dosť náročné,“ vysvetľuje majiteľ hostinca. Zároveň upozorňuje aj na to, že ak reštaurácia disponuje otvorenou kuchyňou, nie je dôležité iba to, ako vyzerá, ako je zariadená a či je čistá. Dôležitou stránkou veci je aj spôsob, akým medzi sebou zamestnanci komunikujú najmä v napätých situáciách. „V otvorenej kuchyni sa vyžaduje oveľa viac  trpezlivosti, rešpektu a vzájomnej úcty. Vhodnosť výberu slov na vyjadrenie momentálnych emócií nevynímajúc,”  konštatuje Patrik Cúcik.

Celý článok si môžte prečítať tu:

metro-katalogy-gastro.12-13